זכויות ילדים עם מוגבלות

"כל זכות" הוא פורטל העוסק בזכויותיהם הכלליות של ילדים עם צרכים מיוחדים והוריהם, ובנוסף מכיל מידע הנוגע ללקויות ספציפיות. האתר מאוד מסכם ומאוד פשוט להתמצא בו כדי להפיק המירב לגבי הזכויות של כל אחד מהילדים הנידרשים לכך. יש שם טפסים וקישורים והכוונה תוכלו למצוא את ההכוונה של מיצוי הזכויות המגיעות לילדים עם בעיות שונות: אוטיזם, הפרעות קשב, מוגבלויות, ניידות, נכות ועוד.

אני מצרף פה את הלינקים לשרותכם. היה ולא מובן העניין ותזדקקו לעזרה, אשמח לנסות לעזור דרך "צור קשר" בלשונית בעמוד הראשי של האתר.

המונח ילדים עם צרכים מיוחדים (ילדים עם נכויות) מתייחס לאוכלוסיה רחבה ביותר של ילדים שסובלים בעיקר מבעיות בריאותיות המקשות על חייהם ועל השתלבותם במערכת החינוך. חלק גדול מהחקיקה מתייחס לנושא באופן כללי, אולם ישנם נושאים רבים כגון עיוורים ולקויי ראיה שכוללים חקיקה ספציפית.

1. ילדים עם צרכים מיוחדים – כללי 

2. מפורטל גמלת ילד נכה והטבות נלוות כולל מידע על תהליך הגשת התביעה לגמלת ילד נכה, הגמלה עצמה וההטבות הנלוות לה.

גמלת ילד נכה היא קצבה חודשית המשולמת על-ידי המוסד לביטוח לאומי עבור ילד עם לקות, בהתאם לסוג הלקות ומידת תלותו של הילד בזולת. הזכאות לגמלה עשויה להקנות זכויות והטבות נוספות, כגון קבלת היתר להעסקת עובד זר לטיפול בילד והנחות בתשלומים שונים.

3. ילדים עם אוטיזם

4. ילדים עם אפילפסיה

5. ילדים עם הפרעת קשב וריכוז קשה (שימו לב !! לא כל ילד עם הפרעת קשב זכאי לגמלה כלשהי):

6. לילדים כבדי שמיעה וחרשים

7. ילדים הזקוקים לטיפול רפואי מיוחד

8. ילדים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית

9. ילדים המאושפזים לצורך טיפול נפשי

10. לילדים עיוורים ולקויי ראייה

11. לילד עם צרכים מיוחדים אשר הוריו רוצים עבורו  חינוך ביתי

מקווה שהרשימה תעזור לכם

דר' שי מרקו